LD39150DT18-R har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
STMicroelectronics
I lager: 3 711
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 2 225
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,5A DPAK
TO-252-3
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LD39150DT18-R
DigiKeys produktnummer
497-7790-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD39150DT18-R
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A DPAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
2.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
65dB-55dB (120Hz-1kHz)
Artikelstatus
Föråldrad
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 1,5A