AWCCA-50N50H40-C02-B
DigiKeys produktnummer
535-12505-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AWCCA-50N50H40-C02-B
Beskrivning
RX TX 1 COIL 1 LAYER 6.3UH 11.1A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 spole, 1 lager 6,3µH Trådlösa laddningsspolar Mottagare, sändare 19mOhm
Datablad
 Datablad
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Tolerans
±10%
Tillverkare
Abracon LLC
Likströmsresistans (DCR)
19mOhm
Serie
Q @ Frekv
72 vid 100kHz
Förpackning
Box
Strömklassning (Ampere)
11,1A
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ström - mättnadsström (Isat)
40A
Funktion
Mottagare, sändare
Frekvens - självresonant
5,7MHz
Typ
1 spole, 1 lager
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Induktans
6,3µH
Storlek/dimension
L 1,96" x B 1,96" x H 0,15" (50,0 x 50,0 x 4,0mm)