L77DCF37S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Image for L77DCF37S is not available
L77DCF37S
DigiKey Part Number
L77DCF37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DCF37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C