151034GS03000
DigiKey Part Number
732-11402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151034GS03000
Description
LED GREEN CLEAR T/H
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Green 530nm LED Indication - Discrete 3.2V Radial
EDA/CAD Models
151034GS03000 Models
Category
Lens Style
Round with Domed Top
Mfr
Lens Size
3.00mm Dia
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V
Current - Test
20mA
Configuration
Independent
Wavelength - Peak
525nm
Height (Max)
5.55mm