55A0111-22-5
DigiKey Part Number
484-55A0111-22-5-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-5
Description
HOOK-UP STRND22AWG600VGREEN FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Green 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Conductor Strand
19/34
Spool Size
5000.0' (1524.0m)
Additional Resources
In-Stock: 0 Feet
Check Lead Time
Request Stock Notification
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 11,95000kr 11,95
5kr 10,69200kr 53,46
10kr 10,18100kr 101,81
25kr 9,55000kr 238,75
50kr 9,09400kr 454,70
100kr 8,65510kr 865,51
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BK FEET
In-Stock: 18139
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE FOOT
In-Stock: 5480
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/ORG