55A0111-22-0
DigiKey Part Number
484-55A0111-22-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-0
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Qualification
MIL-W-22759 and MIL-C-27500
Conductor Strand
19/34
Spool Size
5000.0' (1524.0m)
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 18 139 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 10,49000kr 10,49
5kr 9,39600kr 46,98
10kr 8,95900kr 89,59
25kr 8,39680kr 209,92
50kr 7,99540kr 399,77
100kr 7,61050kr 761,05
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE FOOT
In-Stock: 5480
HOOK-UP STRND22AWG600VGREEN FEET
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/ORG