55A0111-22-90 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 White, Black Stripe 600V
55A0111-22-90
DigiKey Part Number
55A0111-22-90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-90
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Conductor Strand
19/34
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
5 000kr 3,94839kr 19 741,95
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BK FEET
In-Stock: 18139
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE FOOT
HOOK-UP STRND22AWG600VGREEN FEET
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/ORG