55A0111-20-9
DigiKey Part Number
484-55A0111-20-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-20-9
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Conductor Strand
19/32
Spool Size
5000.0' (1524.0m)
Additional Resources
In-Stock: 13 892 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 11,31000kr 11,31
5kr 10,10800kr 50,54
10kr 9,63400kr 96,34
25kr 9,03200kr 225,80
50kr 8,59940kr 429,97
100kr 8,18620kr 818,62
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND20AWG 600V RED FEET
In-Stock: 7603
HOOK-UP STRND 20AWG 600V BLUE