55A0111-24-9
DigiKey Part Number
484-55A0111-24-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-24-9
Description
HOOK-UPSTRND24AWGWHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.037" (0.94mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C