55A0111-20-6
DigiKey Part Number
55A0111-20-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-20-6
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 Blue 600V
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C