55A0111-12-2
DigiKey Part Number
484-55A0111-12-2-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-12-2
Description
HOOK-UP STRND 12AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 37/28 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.103" (2.62mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C