55A0811-12-9
DigiKey Part Number
484-55A0811-12-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0811-12-9
Description
HOOK-UP DL STRND 12AWG WHT FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/28 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.103" (2.62mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C