99M0111-12-0
99M0111-12-0
DigiKey Part Number
A119542-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
99M0111-12-0
Description
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 37/28 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.106" (2.69mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
120°C