99M0111-12-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
12 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/0.0118" Red 600V
99M0111-12-2
DigiKey Part Number
99M0111-12-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
99M0111-12-2
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.106" (2.69mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
120°C