MCASS45MSB7104MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
In Stock: 525
TDK
0.1 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MCASS45MSB7104MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASS45MSB7104MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASS45MSB7104MTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASS45MSB7104MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)