SMK432B7104MMHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 810
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
0.1 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
SMK432B7104MMHT
DigiKey Part Number
SMK432B7104MMHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK432B7104MMHT
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMK432B7104MMHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)