CGA8N4X7R2J104M230KE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
0.1 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CGA8N4X7R2J104M230KE
DigiKey Part Number
CGA8N4X7R2J104M230KE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8N4X7R2J104M230KE
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA8N4X7R2J104M230KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)