BZX84-C5V6,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 2 569
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 75
Diotec Semiconductor
Panjit International Inc.
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Zener Diode 5.6 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB