DF9A-31S-1V(22)
DigiKey Part Number
H10378TR-ND - Tape & Reel (TR)
H10378CT-ND - Cut Tape (CT)
H10378DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-31S-1V(22)
Description
CONN RCPT 31POS SMD TIN
Detailed Description
31 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
EDA/CAD Models
DF9A-31S-1V(22) Models
Features
Board Guide
Contact Finish
Tin
Mated Stacking Heights
4.3mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
31
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)