DF9A-31P-1V(69)
DigiKey Part Number
H124610TR-ND - Tape & Reel (TR)
H124610CT-ND - Cut Tape (CT)
H124610DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-31P-1V(69)
Description
CONN HDR 31POS SMD GOLD
Detailed Description
31 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9A-31P-1V(69) Models
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Mated Stacking Heights
4.3mm
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
31
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)