L717DD50PF179A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717DD50PF179A is not available
L717DD50PF179A
DigiKey Part Number
L717DD50PF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DD50PF179A
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS PNL MNT WW
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717DD50PF179A Models
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C