CC0805JPX7R9BB102 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 904
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 718
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Vishay Vitramon
In Stock: 892
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0805JPX7R9BB102
DigiKey Part Number
13-CC0805JPX7R9BB102TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JPX7R9BB102
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805JPX7R9BB102 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)