KGM21NR71H102JM is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 16 056
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 17 196
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 718
Direct
KEMET
YAGEO
YAGEO
In Stock: 904
Vishay Vitramon
In Stock: 892
Vishay Vitramon
KEMET
In Stock: 446
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR71H102JM
DigiKey Part Number
478-KGM21NR71H102JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21NR71H102JMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21NR71H102JMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR71H102JM
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR71H102JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)