WYO472MCMUALKR is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Image for WYO472MCMUALKR is not available
WYO472MCMUALKR
DigiKey Part Number
2870-WYO472MCMUALKRTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WYO472MCMUALKR
Description
WYO X440Y250VAC 4700PF 20% Y5U A
Detailed Description
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)