WYO472MCMTCRKR is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
WYO472MCMTCRKR
DigiKey Part Number
2870-WYO472MCMTCRKRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WYO472MCMTCRKR
Description
WYO X440Y250VAC 4700PF 20% Y5U R
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)