CMF07100K00JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 3 587
In Stock: 655
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
YAGEO
100 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07100K00JKEA
DigiKey Part Number
CMF07100K00JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07100K00JKEA
Description
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07100K00JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)