CPF1100K00BHEE6
DigiKey Part Number
CPF100KATR-ND - Tape & Reel (TR)
CPF100KACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF1100K00BHEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 100K OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CPF1100K00BHEE6 Models
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)