CMF70100K00DHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 2 911
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 kOhms ±0.5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70100K00DHEK
DigiKey Part Number
CMF70100K00DHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70100K00DHEK
Description
RES 100K OHM 1.75W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70100K00DHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)