CMF07100K00GKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 3 387
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 655
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
100 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07100K00GKEB
DigiKey Part Number
CMF07100K00GKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07100K00GKEB
Description
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07100K00GKEB Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)