A222K20C0GH5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A222K20C0GH5UAA
DigiKey Part Number
A222K20C0GH5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A222K20C0GH5UAA
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
A222K20C0GH5UAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%