A222K15X7RH5UAA
DigiKey Part Number
56-A222K15X7RH5UAACT-ND - Cut Tape (CT)
56-A222K15X7RH5UAATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A222K15X7RH5UAA
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%