C410C222K1R5TA7200
DigiKey Part Number
399-4463-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4463-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C222K1R5TA7200
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
C410C222K1R5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%