A222K15X7RL5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Axial
A222K15X7RL5UAA
DigiKey Part Number
A222K15X7RL5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A222K15X7RL5UAA
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A222K15X7RL5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%