FXUB64.18.0150A
DigiKey Part Number
931-FXUB64.18.0150A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB64.18.0150A
Description
GPS/GALILEO & 2.4GHZ MULTI-BAND
Detailed Description
RF ANTENNA LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FXUB64.18.0150A Models
Category
Return Loss
4dB, -7dB, -10dB, -10dB, -5dB, -4dB
Gain
3.5dBi, 4.5dBi, 6dBi, 6dBi, 3.7dBi, 2.3dBi
Packaging
Bag
Power - Max
50 W
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 1.575GHz, 1.85GHz, 1.9625GHz, 2.45GHz, 2.595GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 1.755GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz