FXUB85.07.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB85.07.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB85.07.0150C
Description
ULTRA WIDE BAND FLEX ANTENNA 600
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 3G, 4G, 5G, LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
7
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-6dB, -7dB, -8dB, -11dB, -15dB
Series
Gain
2.1dBi, 2.4dBi, 1.9dBi, 1.8dBi, 5.3dBi, 5.6dBi, 4.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 1.4725GHz, 1.955GHz, 2.495GHz, 4.15GHz, 5.5375GHz, 6.525GHz
Height (Max)
0.012" (0.30mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.518GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz, 5.15GHz ~ 5.925GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz