SMK325B7473MN-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 9 846
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
Upgrade
KYOCERA AVX
0.047 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
SMK325B7473MN-T
DigiKey Part Number
SMK325B7473MN-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK325B7473MN-T
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMK325B7473MN-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)