SMK325B7473KN-T
DigiKey Part Number
587-1371-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1371-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1371-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK325B7473KN-T
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Detailed Description
0.047 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
SMK325B7473KN-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)