1812PC154KAT1A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812PC154KAT1A |
Description | CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812PC154KAT1A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.079" (2.00mm) |