C1812C154KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C154KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C154KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C154KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C154KBRACTU
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C154KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)