C4532X7R2E154K160KM
DigiKey Part Number
445-6111-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6111-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6111-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R2E154K160KM
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532X7R2E154K160KM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)