C4532X7T2J154K160KC
DigiKey Part Number
445-7772-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7772-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7772-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7T2J154K160KC
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7T2J154K160KC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)