04025A330J4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 105
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7 119
KEMET
KEMET
In Stock: 288
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A330J4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM05ACG1H330JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A330J4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A330J4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)