IMSA-13065S-2-12Y501
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065S-2-12Y501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065S-2-12Y501
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Pitch
0.079" (2.00mm)