CFS-20632768HZBB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1 156
Datasheet
ECS Inc.
Fox Electronics
In Stock: 52
Seiko Instruments
32.768 kHz ±5ppm Crystal 6pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
CFS-20632768HZBB
DigiKey Part Number
CFS-20632768HZBB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-20632768HZBB
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.075" Dia (1.90mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)