CFS-20632768EZBB
DigiKey Part Number
300-8761-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-20632768EZBB
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF TH
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 6pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.075" Dia (1.90mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)