DA15S564TLF
DigiKey Part Number
DA15S564TLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA15S564TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DA15S564TLF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold or Gold, GXT™
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C