DA15P067TXLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Image for DA15P067TXLF is not available
DA15P067TXLF
DigiKey Part Number
DA15P067TXLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA15P067TXLF
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish
Gold, GXT™
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C