DA15S364TLF
DA15S364TLF
DA15S364TLF
DigiKey Part Number
609-5888-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA15S364TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DA15S364TLF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C