L77DC37S
L77DC37S
L77DC37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DC37S
DigiKey Part Number
L77DC37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DC37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77DC37S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C