L177DFCF37S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Image for L177DFCF37S is not available
L177DFCF37S
DigiKey Part Number
L177DFCF37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFCF37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C